حامیان کروبی "سفید پوش" شدند

روزنامه اعتمادملی که تیتر یک شماره امروز(دوشنبه) خود به سخنرانی کروبی در دانشگاه آزاد شیراز اختصاص داده، با معرفی رنگ "سفید" به عنوان رنگ "حامیان کروبی، گزارش خود را این‌گونه آغاز کرده: به نظر می‌رسد حامیان اصلاحات آمده بودند تا یکی شوند هرچند که رنگ‌ها آن‌ها را از همدیگر جدا کرده بود اما حامیان کروبی با تی‌شرت‌های سفید رنگی که بر آن‌ها نوشته شده بود تغییر در اکثریت بودند و اقلیتی سبز رنگ بودند که در جرگه حامیان موسوی قرار داشتند.

ارگان کروبی در حالی تی‌شرت و مچ‌بندهای سفید را به عنوان نمادهای انتخاباتی "شیخ" معرفی کرده که کرباسچی، رئیس ستاد انتخاباتی کروبی، پیش از این خطاب به آخرین نخست وزیر کشور و حامیانش عنوان کرده بود "مطالبات مردم را با نوار سبز، سرخ یا سیاه نمی‌توان پاسخ داد".

این سخنان کرباسچی اگرچه با واکنش منفی دوستان اصلاح طلب وی در ستاد موسوی مواجه شد، اما هرگز باعث نشد تا کرباسچی را از اظهار نظر د راین زمینه منصرف کند.

دبیر کل حزب کارگزاران سازندگی که به نوشته روزنامه اعتمادملی اکنون دیگر "معاون اول" کروبی است، در دانشگاه شهید بهشتی نیز بار دیگر به نوارهای "سبز" رنگ طرفداران میرحسین انتقاد و تاکید کرد: من خطاب به این افراد گفتم مگر مردم به دنبال نوارهای شما هستند؟ شما باید به دنبال حرف مردم رفته و آنها را بیان کنید. مگر اینجا زمین فوتبال است که بحث رنگ‌ها مطرح شود؟

اعتماد ملی در شرایطی رنگ سفید را به عنوان رنگ خود انتخاب کرده است که شیوه تبلیغاتی میرحسین و استفاده حامیان او را از نمادهای "سبز" رنگ انتخاباتی را به شدت مورد انتقاد قرار داده‌ بود.

/ 0 نظر / 3 بازدید