چند نکته برای داشتن پوستی سالم و شاداب

محافظت از پوست و انتخاب شیوه زندگی سالم به شما کمک می‌کند تا پیر شدن طبیعی پوست را به تعویق انداخته و از بسیاری مشکلات پوستی نیز پیشگیری کنید.


۱) محافظت در برابر آفتاب
یکی از بهترین و مهم‌ترین نکات برای داشتن پوستی سالم و شاداب، محافظت از آن در برابر اشعه آفتاب است. قرار گرفتن در معرض آفتاب برای مدت طولانی موجب ایجاد چین و چروک، کک و مک و لک‌های پوستی شده و پوست را خشک و خشن می‌کند.


همچنین تابش طولانی‌مدت آفتاب، مشکلات جدی‌تری مانند سرطان پوست را نیز موجب می‌شود. پس لازم است که از پوست خود با دقت در برابر آن محافظت کنیم.


برای همین بهتر است بین ساعت‌های ۱۰ صبح تا ۴ بعدازظهر که اشعه‌های خورشید بیشترین آسیب را می‌رسانند، از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آن خودداری کنیم. همچنین زمان‌هایی که مجبوریم در معرض نور قرار بگیریم سعی کنیم از پوشش مناسب مانند کلاه لبه‌دار، لباس‌های آستین بلند و... استفاده کنیم تا هر چه کمتر نور به پوست برسد.

در کنار تمام این موارد استفاده از کرم ضدآفتاب نیز نباید فراموش شود. حتما نیم ساعت قبل از خارج شدن از منزل پوست خود را به کرم آغشته و هر دو ساعت یک بار یا پس از تعریق و آب خوردن پوست، آن را تجدید کنید.


۲) با پوست خود مهربان باشید
استفاده از آب داغ و حمام‌های طولانی‌مدت، چربی طبیعی پوست را از بین می‌برد. پس برای حفظ سلامت پوست، بهتر است که زمان حمام را کوتاه‌تر کرده و آب ولرم را جایگزین آب داغ کنیم.

 همچنین بهتر است برای حفظ چربی طبیعی پوست از صابون‌های ملایم استفاده شود. پس از حمام نیز به آهستگی و به حالت نوازش، با حوله پوست خود را خشک کنید، طوری که مقداری رطوبت روی پوست باقی بماند. در نهایت اگر پوست‌تان، بسیار خشک است، از یک مرطوب‌کننده مناسب استفاده کنید تا پوست شما را نرم و درخشان سازد.


۳) رژیم غذایی مناسب
یک رژیم غذایی سالم و مناسب، باعث می‌شود که هم حس بهتری داشته باشید و هم از نظر ظاهری نیز بهتر به نظر بیایید. برای این منظور، مقدار زیادی میوه و سبزیجات و مواد سبوس‌دار را در سبد غذایی خود قرار دهید.

همچنین تحقیقات این گونه بیان می‌کند که برای داشتن پوستی شاداب و جوان، از مصرف ویتامین C غافل نشده و چربی و کربوهیدرات‌ها را در رژیم غذایی خود کم کنید.


۴) کنترل استرس
استرس و نگرانی‌های روزمره، در کنار تمام تاثیرات منفی، پوست شما را نیز حساس‌تر می‌کند و باعث بروز مشکلات پوستی می‌شود. پس برای داشتن پوستی سالم و همچنین ذهنی آرام سعی کنید تا استرس‌های خود را کنترل کنید.
با انجام این امور ساده می‌توان به داشتن پوستی درخشان و سالم‌تر کمک کنید.

 

/ 0 نظر / 13 بازدید